Děti a sociální sítě
Na začátek uvedu, že pod pojmem „dítě“ v tomto článku označuju všechny mladší 18 let. Mladší generace zakládají svůj sociální kontakt na době strávené na sociálních sítích. Ovšem sociální sítě dělají z této generace spíše asociály, než aby je doopravdy sbližovaly. Hlavy potopené v mobilech, životy zničené díky jedné jediné fotce, kterou někdo zveřejnil. I to jsou znaky sociálních sítí.
Internet obecně je velmi nebezpečné místo, dá se tam nalézt téměř cokoli. Děti mohou narazit na porno stránky a na různé internetové seznamky, ale vraťme se k sociálním sítím. Ty jsou samy o sobě neškodné. Nebezpečné je dělají lidé, kteří se na nich pohybují. Může jít o jedince s pedofilními sklony, kteří s vytvoří falešný profil, jen aby vymámily nějaké nahé fotografie z mladších uživatelů. Tento druh chatu, se nazývá „sexting.“ Jde o zasílání intimních fotografií a informací jinému člověku, prostřednictvím sociální sítě. V dnešní době je to celkem běžné. S tímto jsou spojeny také další problémy, jako například kyberšikana. Intimní fotografie se dají rozeslat dalším lidem a ti to mohou dát někde veřejně a hned se dotyčný stává terčem posměchu. Toto už je kyberšikana. Může se také v závislosti na intimní fotografii jednat i o vydírání, či vyhrožování a může vést až k sebevraždě oběti.
Tito jedinci mohou mít v dalších fázích života problém najít zaměstnání. Mohou mít i doživotní psychické problémy. Tyto věci, ačkoli se někomu zdají banální, jsou skutečnou hrozbou pro vaše děti. Toto co jsem vyjmenoval, se nejčastěji odehrává ve věkové kategorii 13 – 17 let. Proto dbejte opatrnosti a zajímejte se, co vaše dítě na internet dává i do jakých problémů by se mohlo dostat. Protože, co na internet jednou dáte, už z něj nikdy úplně nedostanete, ani kdybyste sebevíc chtěli. Případné problémy podobného typu, jsou v dnešní době řešeny už i policií, protože i policie si uvědomuje nebezpečnosti virtuálního prostředí.